ANT — Answer'N'Time Recorder

Toto je informační stránka nové testovací verze určené jako alternativy k systému ražení pomocí SI.

Byla úspěšně testována na závodě PTP 2019. Zájemci si ji zde mohou stáhnout, seznámit se s obsluhou a případně vznést nějaké náměty na zlepšení.


(4.9.1)

Instalace a konfigurace

Musíte mít nějaké zařízení s Androidem od API 17 (Jelly Bean, 4.2) po API 29 (Oreo, 10.0), ideálně s NFC readerem.

Po nainstalování a spuštění ANTa uvidíte úvodní obrazovku se třemi tlačítky. Kliknete na tlačítko "Ukázka" a objeví se seznam vzorů závodů. Klinete na radiobutton s textem "...punching with NFC" a konfigurace se sama stáhne a načte.

Ovládání

Po nakonfigurování uvidíte obrazovku pro identifikaci závodníků. Pokud budete mít zařízení s NFC readerem, uvidíte zhruba totéž jako při skutečném závodě — přiložíte nějaký NFC čip (otevírač dveří, bankovní kartu) k ZADNÍ straně zařízení a ANT Vás identifikuje. Akorát zřejmě nebude znát Váš mobil a nenapoví Vám, kam přesně máte čip přiložit, takže to budete muset zkoušet po celé ploše. Pokud budete ochotni spolupracovat, můžete nakonec odeslat na server ant.yq.cz Vaše testovací výsledky a napsat nám, kde se na Vašem zařízení NFC reader nachází, abychom tuto informaci přidali do databáze známých mobilů. Pokud NFC reader nemáte, napíšete část svého jména do editačního pole a zmáčnete tlačítko pro pokračování (se šipkou).

Jakmile se identifikujete, uvidíte sedm řádek s kontrolami 1 až 7. Klinutím na libovonou řádku (kdekoliv), zobrazíte tlačítka pro odpovědi a můžete odpovídat. Po zmáčnutí tlačítka se okamžitě uloží výsledek na disk mobilu a Vy uvidíte tlačítka "Konec" a "Další". První Vás odloguje, druhé zobrazí opět stránku pro volbu další úlohy. Pozor, výběr úlohy pro odpovídání musíte udělat do cca 5 sec., jinak Vás ANT odloguje.

Vlastní závod

Při skutečném závodě bude několik razicích stanovišť. Na každém bude několik smartphonů a bude možné razit několik úloh. Závodník přijde, identifikuje se pomocí pořadateli zapůjčeného NFC čipu a v ANTovi si vybere úlohu a označí odpověď.

Podobný proces bude probíhat i na startu a v cíli.

Identifikace závodníka pomocí NFC čipu.
Zkouška ražení před startem PTP 2019.